Иако времето и загадувањето никако не ни одат во прилог на здравје и расположение, сепак потрудете се макар со добра комбинација да го подобрите.

Нашиот предлог е една лежерна комбинација, која ќе ви биде инспирација за бројни пригоди. Се состои од фармерки искомбинирани со џемпер во пастелно розова нијанса. 

На тоа додаваме и чизми до глужд со широка потпетица. 

Иако на фотографијата ја нема, изгледот заокружете го со топла јакна и секако капа, во нашиот случај е бела.

Ви посакуваме убав ден!

 

фото извор: pinterest.com/lulus

Објавено:
30 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
890 пати