Најсреќниот ден од работната недела го дочекавме со прекрасно сонце во градот и супер температури, а се чини дека целиот ден ќе биде вистинска пролет.

Денеска можеме да си дозволиме да го комбинираме омиленото лелеаво фустанче со тексас јакна бидејќи температурите се високи уште од рано утрово.

Фустанчето е во кафена нијанса со бели точки, додека јакната е бел тексас со интересни ракави. На комбинацијата ѝ додадовме кафени чизми до над глуждовите и бела чантичка со интересен додаток.

Уживајте во прекрасното време!

Објавено:
6 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
978 пати