За денешната среда подготвивме темно сиво, макси здолниште.

Ова елегантно парче облека го спојуваме со бела маичка на долги ракави што ги истакнува рамената.

Со оглед на тоа дека времето е променливо дополнуваме со сива блуза којашто ја носиме врзана како марама околу вратот.

Стајлингот го комплетираме со сиви чевли на ниска потпетица.

Финишираме со соодветна чанта и ви посакуваме убав.

Фото: Pinterest

Објавено:
28 мај 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот