Добро утро! Надвор е сè уште студено, па затоа нашиот денешен предлог е една тренди, но топла комбинација.

Оделата се уште меѓу најпопуларните парчиња и оваа сезона, а во конкретниов пример, се работи за карирано одело, кое е искомбинирано со топла беж блуза односно џемпер, со висок околувратник.

На тоа додадете чизми до глужд и капут, како и волуменозен шал.

Супер комбинација за работното место, но и доколку планирате нешто после тоа.

Каков и да ви е планот, ви посакуваме убав ден!

Објавено:
22 јануари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.595 пати