Сигурни сме дека убавото време и сонцето ви го подобрија расположението. Со оглед на тоа дека за овој период од годината нè очекуваат малку повисоки температури, можеби е паметно да ги вратите потенките јакни повторно.

Нашиот денешен предлог е токму со кратка јакна и тоа од велур во кафена нијанса. Во комбинација е со бел плетен фустан што ја следи линијата на телото. 

Комбинацијата заокружете ја со чевли,  очила за сонце и чанта во слична нијанса.

Не заборавајте ја насмевката.

Имајте убав ден!

 

фото извор: Pinterest.com; 

Објавено:
6 ноември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.040 пати