Со оглед дека надвор е сиво, ние одлучивме денешниот предлог-стајлинг да биде во светли нијанси, макар преку облеката да му пркосиме на времето.

Така, плисираното здолниште, тренд кој се' уште е доминантен, е во бела нијанса. Во комбинација е со беа блуза и карирано палто во светли кафени нијанси.

Кога се модните додатоци во прашање, изборот се чизми над глужд во темнокафена нијанса и плетена чанта во слични нијанси.

Вие прилагодете ја комбинацијата на вашите можности и гардеробер.

Ви посакуваме убав ден.

Објавено:
28 октомври 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.263 пати