Добро утро! Дождов на сите ни го забави темпото утринава, но ние стандардно ќе го започнеме со предлог за стајлинг на денот.

Црна ролка и фустан или (тиролка ако сакате) е комбинацијата која ќе ви го привлече вниманието.

Фустанот е на прерамки со кариран принт и на едната страна е пократок, што го прави уште поинтересен. Блогерката во конкретниов случај го искомбинирала со чизми го глужд, но вие можете да ги смените и со високи рамни на пример.

Додадете капут, чадор и чанта и можете на дождот да му пркосите дотерани.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
29 јануари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
659 пати