Добро утро. Со оглед на тоа дека ни најавуваат ниски температури, да го искористиме убавото време за некоја „полесна“ комбинација.

Нашиот денешен предлог е составен од ролка во светла нијанса во комбинација со широко здолниште во една од најпопуларните нијанси - лаванда.

Здолништето е со копчиња и карнер во долниот дел, додека пак високиот струк е дополнително истакнат со ремен.

Високи чизми се изборот на обувки, а на крајот додадете чанта и капут.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
10 февруари 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
559 пати