Иако денеска се разбудивме со малку мрачно и облачно време, тоа не значи дека треба да заборавиме дека станува збор за најсреќниот ден од неделата. По тој повод, денеска носиме слатка розова кошула со цветни апликации во пределот на јаката и ги комбинираме со широки boyfriend фармерки. Носиме и едни од најпосакуваните чизмички за оваа сезона со отвор во пределот на прстите, овој пат во слична нијанса како кошулката и чантата. Комбинацијата истакнете ја со минимална и секогаш нежна шминка во земјени тонови.

Уживајте во појадокот и во оваа среќна среда!

Објавено:
11 мај 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
430 пати