И денеска денот го дочекавме со високи температури и сонце на кое долго чекавме, па време е од плакарот да го извадиме најубавото здолниште.

Носиме кусо кафено здолниште со копчиња во предниот дел и го комбинираме со едноставна црна маичка на кратки ракави.

Што се однесува до чевлите, денеска носиме отворени црни сандали на мала плутена потпетица и едноставна црна чантичка.

Секако, ниту денеска од дома не смеете да излезете без очила за сонце кои се задолжителниот моден додаток секое лето.

Фото: Pinterest/Lulus

Објавено:
4 јули 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
316 пати