Оваа среќна среда ја резервираме за смарагдно зелена нијанса. Интересна боја која носи софистицираност во секој стајлинг. 

За денес одбираме кошула и плисирано миди здолниште во смарагдно зелен тон. На ова ќе додадеме капут и чизми на потпетица во кафена нијанса.

Го заокружуваме елегантниот стајлинг со ремен и чанта и ви посакуваме убав ден.

Фото: Pinterest

Објавено:
30 јануари 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот