Добро утро. Со оглед на минусните утрински температури, нашиот денешен предлог е топла зимска комбинација.

Кога е многу студено, фармерките не секогаш се идеален избор. Подобро одберете панаталони од подебел материјал, каков што е например сомотот.

На фотографијава панталоните се во бакарна нијанса, вие направете ваш избор на боја. Во комбинација се со бел џемпер, а на тоа е додаден кариран капут, односно капут со пепито дезен.

Чизми, мала чанта, а вие додадете и топол шал и капа и уживајте во денот.

Објавено:
12 јануари 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
495 пати