Денешната среда ја посветуваме на монохроматски стајлинг во светло сива боја.

Панталоните со широк крој ги спојуваме со елегантно елече и добиваме супер, летен, деловен аутфит.

На оваа комбинација додаваме и рамни сандали во слична нијанса, а финишираме со црна чанта.

Имајте среќна среда.

Фото: Pinterest

Објавено:
19 јуни 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот