Нашата денешна предлог комбинација е во две нијанси - тегет и црвено. Одбравме црвено фустанче со долги ракави и широко здолниште. 

Го комбинираме со кариран капут во слични нијанси, со сличен крој и ремен на половината. Изгледот го завршуваме со високи тегет чизми и чанта во веќе споменатите нијанси.

За секој случај земете си чадор, но и добро расположение и нека и оваа среда ви биде среќна!

Имајте убав ден!

Објавено:
7 февруари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
871 пати