Добро утро. За оваа сончева, но мошне студена среда ви подготвивме предлог-комбинација во топли тонови и од топли материјали.

Кафени панталони со висок струк и ремен се искомбинирани со топол џемпер во беж нијанса, со голема ролка. На тоа додадете долг капут во слична нијанса.

Чанта во кафена нијанса и чизми со принт се супер начин да го заокружите стајлингот, но можете да направите и обратна комбинација - чантата да е со принт, чизмите да се кафени или пак доколку сакате модно да си играте, тогаш можете да одберете и други бои.

Во секој случај, бидете стоплени и добро расположени.

Објавено:
4 декември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
2.180 пати