Оваа среда носиме комбинација на популарната зелена боја со принт во пруги.

Одбравме топол миди капут во широк крој, во јака зелена боја и го споивме со блуза во пруги и кратки црни шорцеви.

Акцентот во овој аутфит е на високите лаковани чизми, што совршено прилегаат на кратките шорцеви, а изгледот го заокруживме со мини чанта исто така во зелена варијанта.

Објавено:
15 ноември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.499 пати