Екстравагантната Оливија Палермо изгледа луксузно и во наједноставни комбинации, ама со вистински одбрани парчиња.

Овој пат, во една спортско-елегантна варијанта таа е нашиот избор за стајлинг на неделата.

Под перфектно скроеното бело сако носи лежерна плетена блуза во вертикални риги, а ги комбинира со разресен џинс.

Дека деталите го имаат главниот акцент во финишот на оваа стилска комбинација,  покажуваат впечатливите салонки со цветен принт и чантата со метални реси, потпишани од Џими Џу.

Објавено:
28 мај 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот