Стајлинг на неделата #12: спортска маичка + впечатлива чанта

23 јули 2013

Актерката и модел Дри Хемингвеј, внуката на вонсерискиот писател и поет Ернест Хемингвеј, не само што во оваа комбинација изгледа шик и ултра модерно, туку направила и одлична синхорнизација на спортска маичка со женствено бело здолнише со висок шлиц. Комбинацијата на светли и позитивни бои дополнително придонесува за впечатливоста на изгледот, а она што инстантно го одвлекува вниманието се масивната плик чанта и чевлите од Роча со точкаст дезен.

Објавено:
23 јули 2013
Категорија: 
Стајлинг на денот