Стајлинг на неделата #16: елегантен фустан над колена + штосен принт

21 август 2013

Интересна комбинација од бои на принт аплициран на елегантен фустан над колена. Многу едноставен крој на моделот од  Антонио Берарди кој ја следи линијата на силуетата, но со силен ефект, а Никол Ричи и покрај затворената јака изгледа секси. Минималистичкиот накит и елегантните високи потпетици во чиста бела боја го надополнуваат комплетниот допадлив изглед.

Објавено:
21 август 2013
Категорија: 
Стајлинг на денот