Доколку сакате да бидете забележани направете смел избор во облеката по примерот на актерката Фрида Пинто. Таа на еден моден настан во њујоршката стоковна куќа Barneys направи одлечен спој на две живописни бои, односно облече тиркизен фустан и сако во кое е содржана и зеленета боја, а целата комбинација ја дополни со плик-чанта со интересен дизајн, сив ремен и беж сандали со ремчиња.

 

Barney+Maiyet+Varanasi+Silk+Capsule+Collection+ZKGgZPMMVrzx

Објавено:
15 мај 2013
Категорија: 
Стајлинг на денот