Покрај тоа што има идеална фигура, Миранда Кер знае и да ги одбере вистинските парчиња за себе поради што важи за една од најдобро облечените актулени јавни личности. Во случјов направила една комплатно тренди комбинација и во однос на бојата и во однос на кројот на парчињата. Едноставниот краток топ кој открива мал дел од половината го споила со дезенирано тесно здолниште со висок струк кој ја следи нејзината силуета. Од белата боја едиствено исклучок направила со црните салонки кои фино ја заокружуваат оваа елегантна целина.

 

Објавено:
5 февруари 2014
Категорија: 
Стајлинг на денот