Стајлинг на неделата #9: светли бои во слоевита хармонија + масивна чанта

3 јули 2013

Многу стилска и комплетно хармонична комбинација. Викторија Бекам направила одличен избор на светли бои во една слоевита целина. Лесната бела кошула без ракави и сините панталони со строг раб ги комплетирала со сончево-жолт елек со должина под колената. Стајлингот е заокружен со масивна чанта во беж боја.

Објавено:
3 јули 2013
Категорија: 
Стајлинг на денот