Вториот ден од работната недела се разбудивме со прекрасно сонце и навистина високи температури, па најверојатно можеме да кажеме дека пролетта е пристигната.

Денеска носиме шармантна бела кошулка на долги ракави со впечатливо копче во предниот дел, а истата ја комбинираме со кафени панталони со висок струк.

Одозгора, комбинацијата надополнете ја со карирано долго палто и чевли по ваш избор, а наши омилени денеска се рамните балетанки како прв избор во прекрасната пролетна сезона.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
19 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.110 пати