Вториот ден од работната недела го дочекавме со малку облачно време, но тоа никако не значи дека денеска не треба да блеснете во полн сјај. Носиме елегантни темно сини панталони и ги комбинираме со бела кошула со карнери на ракавите која е едноставно неодолива. Бидејќи утрата сѐ уште се студени, комбинацијата надополнете ја со оваа свилена темно сина јакна со цветни апликации и чевли на потпетица по ваш избор. Чантата денеска е супер тренди, а направена е од две супер бои со реси во предниот дел.

Уживајте во денот! 

Објавено:
9 мај 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
600 пати