Вториот ден од работната недела повторно го дочекавме со високи температури за кои има најава дека дополнително ќе се зголемуват во текот на денот.

Поради тоа, повторно нѝ треба некоја лесна комбинација во која ќе можеме да уживаме во текот на целиот ден. Носиме лежерна бела кошулка и ја комбинираме со широко здолниште на пруги.

Комбинацијата надополнете ја со сандали на висока потпетица во нежна розова боја, впечлатлива мини чантичка, накит во златна нијанса и очила за сонце.

Уживајте во денот!

Објавено:
2 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
511 пати