Вториот ден од работната недела го дочекавме со прекрасно сонце, а се чини и температурите ќе бидат одлични.

Денеска носиме бела топла ролка и ја комбинираме со кусо црно здолниште со впечатливи везови во предниот дел.

Комбинацијата задолжително надополнете ја со едноставни црни хулахопки и чизмички, а сосема на крај и стилски црн капут.

Кога говориме за модни додатоци, денеска носиме единствено чантичка во крем нијанса и сребрен накит.

Објавено:
19 февруари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
817 пати