Вториот ден од работната недела конечно го дочекавме без дожд, па тоа значи дека можеме да го облечеме омиленото здолниште во бела боја.

Истото го комбинираме со крем џемперче кое денеска можеме да го носиме и без палто, бидејќи и температурите се нешто повисоки.

Секако, на комбинацијата ѝ додаваме високи кафени чизми што сè уште можеме да ги носиме бидејќи времето нѝ го дозволува тоа.

Украсете ја комбинацијата со ременче со панделка и чанта што одговара.

Фото: Pinterest

Објавено:
16 април 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.247 пати