Вторничкиот стајлинг е елегантен како за почеток на еден убав ден - бела кошула и црн блејзер без јака што совршено се надополнуваат.

На оваа црно бела комбинација додаваме панталони со висок струк во теракота боја.

Елегантни високи потпетици со впечатлив детаљ за финиш и го стартуваме денот подготвени.

Фото: Pinterest

Објавено:
12 септември 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот