СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Вторник во црни фармерки и долго палто

15 ноември 2022

Добро утро!

Овој вторник не пречекува со тешки облаци и ниски температури, но со удобна и едноставна есенска комбинација, тоа нема да ни претставува проблем. За денес одберете ги вашите омилени црни фармерки чии ногавици ќе ги завратите нагоре за шик ефект. Искомбинирајте ги со удобна сива блуза и долго есенско палто во светла кафена нијанса.

Фото: Pinterest

Комплетирајте го изгледот со црни кожни чизми до глуждови и елегантна црна кожна чанта.

Уживајте во денот.

Објавено:
15 ноември 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.471 пати