Температурите нè потсетија дека декември е на прагот и дека зимата и календарски ни се ближи. Затоа, за денес нашиот предлог е една топла комбинација во непогрешливата црно-бела комбинација.

Црните фармерки со висок струк ги комбинираме со топол бел џемпер со масивна ролка. Капутот е исто така со црно-бел принт и интересно закопчување. 

Кога се модните додатоци во прашање, чизми до глужд со црвени врвки и бисери ќе ја разиграат комбинацијата, како и црвената чанта.

Иако ги нема на фотографијата, од дома не излегувајте без капа, чадор и кармин.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
28 ноември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
660 пати