Добро утро. Се надеваме дека нè читате од своите домови и ги почитувате сите препораки и мерки. Оние што денес сепак мораат да излезат, за нив подготвивме предлог-комбинација во склад со новите временски услови.

Нашиот денешен предлог е црно-бела комбинација составена од тесни црни фармерки со висок струк и бел плетен џемпер. На тоа е додаден бел капут со должина до колена со црни копчиња, а стајлингот е заокружен со црни чизми до глужд, црна чанта и очила за сонце.

Можете да додадете и волуменозен шал и капа.

На сите ви посакуваме убав ден и добро здравје.

 

Објавено:
24 март 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
502 пати