Денешниот облачен вторник ќе го започнеме со црно бела комбинација - црни тесни панталони, класична бела блуза и бел блејзер.

Овие три парчиња совршено се вклопуваат во една целина и добиваме стајлинг којшто е одличен за деловни прилики, а сепак комфорен и за кафе пауза со пријателите.

Финишираме со беж потпетици и голема чанта во иста нијанса.

Убав ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
9 мај 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.157 пати