Прекрасно време во градот овој вторник, за разлика од претходните денови кога температурите беа навистина ниски.

Денеска се потсетуваме на омилената црно – бела кошулка на пруги која е совршена за пролет, но доколку ја комбинирате со некое стилско палто или капутче, може да ја носиме и овие денови.

Истата ја стилизиравме со овие едноставни црни фармерки и удобни бели патики, а како што споменавме, одозгора комбинацијата дополнете ја со капутче или некое палто по ваш избор.

Уживајте во сонцето!

Фото: Pinterest/Lulus

Објавено:
26 февруари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
684 пати