Кога веќе ја прогласивме црвената боја за тренди, тогаш време е да се стилизираме во таа нијанса.

Затоа за денешниот вторник предложуваме црвена блуза на копчиња што ќе ја споиме со класични крем панталони. 

Овие две бои одлично се сложуваат, па слободно комбинирајте ги во сезоната што следи.

Финишираме со беж потпетици и мини црвена чанта.

Имајте убав ден.

Фото: Pinterest

Објавено:
5 септември 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот