Вторник во црвено карирано здолниште и маичка на куси ракави

23 јули 2019

Вториот ден од работната недела е со ултра високи температури уште рано наутро, па да одбереме комбинација составена од парчиња во кои ќе уживаме.

Денеска одбравме лежерно здолниште во карирана, црвена нијанса со копчиња во предниот дел и карнер под колената.

Здолништето го комбинираме со едноставна бела маичка на куси ракави со натпис во предниот дел и секако, за комбинацијата да биде уште поудобна, додадете бели патики.

Стилската комбинација истакнете ја со малечка чантичка во црвена нијанса и очила за сонце.

Уживајте во денот!

Фото: Pinterest

Објавено:
23 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
592 пати