Сите вие што нè следите и денот ви почнува со нас, ви посакуваме добро утро. Ние вторникот ќе го започнеме со предлог за стајлинг на денот, а се одлучивме тоа да биде комбинација со џинс и блуза од тантела.

Фармерките се тесни и малку поткинати на неколку места, додека пак, блузата е од нежна тантела во минт нијанса, која е мошне популарна. 

Стајлингот е заокружен со салонки во светла беж нијанса и чанта во ист тон. 

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
20 август 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
757 пати