Вторник во џинс и портокалова блузичка со откриени рамена

18 јуни 2019

Вториот ден од работната недела го дочекавме со малку пониски температури кои одлично нѝ дојдоа по изминатите жешки денови.

Денеска е совршен ден за џинс со висок струк во комбинација со омилената маичка со откриени рамена во прекрасна портокалова боја.

Комбинацијата надополнете ја со шик чанта со интересна форма во кафена нијанса и влечки доколку денот ви го дозволува тоа, или пак некои сандалки по ваш избор.

Имајте убав ден!

Објавено:
18 јуни 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.033 пати