Вториот ден од работната недела повторно го дочекавме со ниски температури соодветни за ова време од годината и мора добро да се заштитиме од студот.

Денеска носиме фармерки со висок струк во светла нијанса и ги комбинираме со топло розово џемперче во кое ќе уживаме во текот на денот.

Бидејќи сè уште нема снег, можеме да уживаме во комбинациите со патики, па денеска носиме едни такви во бела и розова нијанса и секако, капутче по ваш избор.

Уживајте во денот!

Фото: Pinterest

Објавено:
4 декември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
850 пати