Вториот ден од работната недела поминете го во стилско и елегантно издание во кое ќе оставите силен впечаток каде и да се појавите. Денеска носиме црни широки панталони и ги комбинираме со слатка маичка во црно – бела боја која е носечкото парче во целата комбинација. Бидејќи стајлингот е елегантен, дополнете го со стилски сандали на потпетица и чанта со интересен дезен. И денеска не заборавајте ги очилата за сонце и нежната шминка која секогаш ја обожаваме. 

Објавено:
19 јули 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
409 пати