Се чини дека дождливото време ќе остане до крајот на неделата, па треба да ги разубавиме комбинациите на секој можен начин.

Денеска носиме стилски фармерки со интересни детали и ги комбинираме со тексас кошулка, а одозгора сиво блузонче со принт во предниот дел.

За комбинацијата да биде уште постилска, на истата ѝ додадовме високи потпетици во виолетова нијанса и мини кафена чантичка.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
14 мај 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
580 пати