Овој сончев вторник препорачуваме летен стајлинг што вклучува лежерен, романтичен фустан на прерамки.

Моделот што ние го избравме е во беж нијанса, стилизиран со карнер во долниот дел.

Изгледот е надополнет со впечатливи модни додатоци: накит, чанта, влечки, очила за сонце и украсна марама во коса.

Доколку сте на некоја од домашните летни туристички дестинации, овој стајлинг одлично ќе се вклопи во амбиентот.

Објавено:
21 јули 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.199 пати