За денешниот, вторнички предлог за што да облечете, одбравме комбинација со која никогаш нема да погрешите.

Елегантен кафен капут со ремен околу струкот и високи чизми, над колена, во истата нијанса.

Под капутот може да носите плетен фустан во беж нијанса или пак ролка со панталони.

Комбинацијата е заокружена со елегантна чанта.

Објавено:
28 декември 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
864 пати