Утрово се разбудивме со малку постудено време од вообичаено, па супер би било да се облечеме малку потопло во случај времето да остане вакво.

Денеска носиме стилски фармерки со висок струк и ги комбинираме со едноставна бела маичка на куси ракави, а целиот акцент денеска е ставен на ова кафено бохо палто кое е едноставно неодоливо.

Што се однесува до модните додатоци, комбинацијата надополнете ја со овие интересни кожени сандалки, кафен часовник, очила за сонце и секогаш омилената шапка.

Уживајте во денот без разлика на времето!

Фото: Пинтерест

Објавено:
26 јуни 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
582 пати