Добро утро! Веруваме дека сите сте расонети добро од земјотресот што е главна тема утринава. Сепак, ние овој вторник ќе го започнеме со нашата стандардна рубрика за стајлинг на денот.

Кафени панталони и ролка се основата на стајлингот, но она што го издвојуваме и е во фокус е долгиот капут во есенски тонови. Неговата убавина и форма уште повеќе се истакнува со широкиот кафен ремен околу половината, со што добивате тренди и урбана комбинација.

Кафени чизми до глужд, качкет со патент и темнокафена чанта во интересна форма се модните додатоци со кои е заокружен стајлингот. 

Ви посакуваме мирен и сталожен ден!

Објавено:
26 ноември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.818 пати