Добро утро. Уште еден сончев ден пред нас, па зошто да не го искористите и да се дотерате убаво.

Нашиот денешен предлог е карирано здолниште со миди должина. Во горниот дел е со копчиња, а завршува со плисе. Во комбинација е со маица со кратки ракави и кратка кожена јакна со висока руска јака.

Чевли во сина нијанса што се одлично освежување и се добар спој со здолништето се во примерот, но вие искомбинирајте ги боите според вашите можности и парчиња кои ги имате во гардероберот.

Чанта во некоја интензивна нијанса дополнително ќе ја направи комбинацијата впечатлива.

Ви посакуваме убав ден.

Објавено:
2 март 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
988 пати