Времето не ни дозволува сè уште да се простиме со зимската гардероба, па принтовите карактеристични за зимата, каков што е карираниот, остануваат во игра уште некој ден.

За денешната комбинација свртете се кон карираното здолниште со А-крој и должина до средината на листовите. 

Комбинирајте го со крем ролка или кошула одоздола и загасита портокалова oversize кроп јакна - задолжително парче за сезонава. 

Додадете беж чизми и портокалова чанта и подготвени сте!

Имајте убав и нежен вторник!

Објавено:
16 март 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
503 пати