Денешниот вторник е резервиран за кожна јакна со темно сива боја.

Јакната ја комплетираме бело, плисирано здолниште и црна блуза на V израз.

На овој елегантен аутфит во пролетно издание додаваме чевли над глужд со мермерен принт.

Заокружуваме со црна чанта.

Имајте убав вторник.

Фото: Pinterest

 

 

Објавено:
22 април 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот