Вториот ден од скратената работна недела поминете го во удобни boyfriend фармерки што ќе ги комбинирате со топло џемперче во крем боја. Чизмите се до глужд во слична нијанса како џемперот, а чантата е модерна со интересно синџирче. Денеска носиме и темносина зимска шапка што одлично ќе ја освежи целата комбинација.

Имајте прекрасен вторник!

Објавено:
20 октомври 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
2.055 пати