Вториот ден од работната недела го посветуваме на деталите со животински принт, па така денеска парчињата во крем нијанса ги истакнуваме со едно такво, впечатливо палто.

Носиме елегантни крем панталони и џемперче во иста нијанса, а одозгора шик палто со животински принт.

Со ист дезен се и рамните чевли што ги носиме денеска, а чантата е во кафена нијанса и доволно голема да ни собере сè што ни е потребно.

Имајте убав ден!

Објавено:
5 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
916 пати