И вториот ден од работната недела го дочекавме со ниски температури, па затоа не двоумете се да ја започнете сезоната на топлите фустан – џемпери. Денеска носиме еден токму таков во сива варијанта и го комбинираме со широка тексас јакна. Со овој фустан совршени ќе бидат и овие сиви чизмички кои се едни од најпосакуваните сезонава. Надополнете ја комбинацијата со чанта во малку посветла варијанта, очила за сонце и choker ланче.

Уживајте во денот!

Објавено:
27 септември 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.029 пати